Výstup na Vres 2023

19. dec. 2023 - článok publikoval

KST Horňan Práznovce Vás pozýva 31.12.2023 na Silvestrovský výstup na VRES. Stretneme sa na Sádku o 10.00 hod. pri kostolíku, tel. kontakt 0905216864.

Vianočný večierok 2.12.2023

18. dec. 2023 - článok publikoval

Predseda KST Horňan Práznovce privítal všetkých zúčastnených a následne stručne zrekapituloval turistický rok 2023 a predstavil aj plán činnosti na rok 2024.
Príjemný spoločenský večer plný debát a rozhovorov prerušila návšteva očakávaného Mikuláša. Dostalo sa mu milého privítania a on zas na oplátku obdaroval každého drobným darčekom. Samozrejme najviac sa tešili naše deti.
Počas celého večera prebiehala fotoprezentácia za rok 2023 v sprievode príjemnej vianočnej hudby.
Úprimne sa chcem poďakovať Anke Klenkovej za krásnu výzdobu ako aj výboru KST Horňan za pomoc.
Ďalej chcem poďakovať naším skvelým kuchárom – Zuzke Pavlovičovej, Tomášovi Pavlovičovi, Ľudmile Machovej a Janke Čačikovej za chutnú večeru a samozrejme poďakovanie patrí aj nášmu starostovi Dušanovi Machovi za podporu a ochotu nám pomôcť.
A na koniec chcem poďakovať aj Vám, ktorí ste prijali naše pozvanie a dúfame, že sa Vám páčilo a chutilo. Ďakujeme
Predseda KST Horňan Práznovce
Pavol Janček

 

Cykloturistika na Veľký Inovec

25. sep. 2023 - článok publikoval


15.10.2023 KST Horňan Práznovce pripravuje cykloturistiku na Veľký Inovec v Pohorí Pohronského Inovca.
Cyklotrasa vedie po trase:
Machulince, Obyce, Veľká Lehota, Veľký Inovec, (turistická chata – možnosť občerstvenia.)
Vo fotogalérii je priložená orientačná mapka, ktorá je označená prechodovými bodmi.
Celková dĺžka trasy je cca 35 km náročnosť stredne ťažká pre horský bicykel.
Pokiaľ Vás tento cyklovýlet zaujal a chceli by ste sa ho zúčastniť, môžete sa prihlásiť na tel. č. 0907356454 (Pavol Janček), kde sa dozviete podrobnejšie informácie.
Doprava: osobnými automobilmi.
Akcia sa bude konať len v prípade priaznivého počasia.
Tešíme sa na vašu účasť.
Výbor KST Horňan Práznovce.

 

Ocenenie Jaroslav Blina

10. aug. 2023 - článok publikoval

Jarko, blahoželáme a prajeme ti veľa zdravia, šťastia a ešte veľa skvelých športových výkonov a radosti ti praje výbor KST Horňan Práznovce. 
Ďakujeme za výborné výkony a skvelú reprezentáciu nášho klubu. 
Pavol Janček, predseda KST Horňan Práznovce.

Bzince 28.-31.7.2023

07. aug. 2023 - článok publikoval

Stretnutie turistov z Práznoviec a z Krásnej Lipy v Bzinciach pod Javorinou.
Cieľom podujatia nebolo len stretnutie turistov oboch klubov ale aj podpísanie dohody o spolupráci medzi obcami Krásna Lipa a Práznovce.
Turisti z KST Horňan a KČT Krásna Lipa začali spolupracovať pred dvanástimi rokmi a úspešne spolupracujú dodnes. Výsledkom vzájomných stretnutí bolo aj podpísanie tejto dohody.
Úprimne sa z toho tešíme a dúfame, že dohoda, ktorá bola podpísaná sa bude aj úspešne napĺňať a slúžiť všetkým občanom oboch strán.
Pavol Janček predseda KST Horňan Práznovce.

 

Javorina

22. jún. 2023 - článok publikoval

Ahojte priatelia,
KST Horňan Práznovce Vás pozýva od 28.7. do 31.7.2023 na slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Veľkej Javorine. Ubytovanie je zabezpečené. Podrobnejšie informácie na tel. č. 0907 356 454, kde sa môžete aj nahlásiť.
S pozdravom Pavol Janček predseda.

23. máj. 2023 - článok publikoval

Poďte s nami zažiť dobrodružstvo a objavte čaro nočného pochodu.

Solidarita

08. apr. 2023 - článok publikoval

Ahoj priatelia,
chcem Vás v mene KST Horňan Práznovce poprosiť o pomoc a solidaritu pre našich priateľov z KČT Krásna Lípa. Možno ste už postrehli, že 4.4.2023 požiar zničil časť rozhľadne na Vlčej Hore. Je nám to všetkým veľmi ľúto a preto Výbor KST Horňan hľadá spôsob, ako naším priateľom z KČT Krásna Lípa pomôcť. Jednou z možností je zbierka, ktorú zastrešuje firma „DONIO.cz“, cez ktorú môžete prispieť na obnovu rozhľadne. Všetko dôležité sa dozviete link: https://www.donio.cz/pribeh/11053
Prosím pomôžte.
Ďakujeme.
Za KST Horňan Práznovce, Pavol Janček, predseda

Oznam KČT Krásna Lípa
Klub českých turistov tento rok píše 135. rok svojej existencie. Rozhľadňa na Vlčej Hore je najstaršia v Šluknovskom výbežku – svoje 134. narodeniny oslávi 18. mája tohto roku. Turisti z Krásnej Lípy, ktorí sa o ňu starajú plánovali jarnú brigádu, obnovu lavičiek a sociálneho zariadenia. Teraz je všetko inak. Rozhľadňa začala horieť v noci na utorok 4. apríla, oheň bol taký veľký, že ho videli ľudia až v Rumburku a zavolali hasičov. Sedem hasičských jednotiek bojovalo niekoľko hodín, aby sa im podarilo pamiatkovo chránenú vyhliadkovú vežu z časti zachrániť. Bohužiaľ susedná súkromná chata s občerstvením ľahla popolom. Je potrebné zohnať brigádnikov, materiál a hlavne peniaze na obnovu celej veže. A pretože turistická organizácia peniazmi práve neoplýva, obraciame sa na vás s prosbou o príspevok na opravu malebnej a veľmi zaujímavej rozhľadne, ktorej návštevu si turisti v Českom Švajčiarsku väčšinou nikdy nenechajú ujsť.
Za KČT Krásná Lípa, Václav Hieke, předseda

 

Cyklotrasa dvoch mostov

27. mar. 2023 - článok publikoval

Pridaný kalendár podujatí KST Horňan Práznovce na rok 2022

12. máj. 2022 - článok publikoval

Na karte ” Kalendáre akcií ” bol pridaný ” Kalendár podujatí KST Horňan Práznovce na rok 2022 “. Nájdete ho aj >>> tu <<<

1 2 3 39

PONUKA PRE MOBILNÉ TELEFÓNY